Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo, znane też jako fitoterapia, ma bardzo odległą historię sięgającą początków ludzkości i czasów, zanim jeszcze pojawiła się pierwsza cywilizacja. To jedna z najstarszych dziedzin medycyny naturalnej polegająca na wykorzystaniu surowców i przetworów roślinnych do wywoływania korzystnych zmian w funkcjonowaniu organizmu. Najstarsze udowodnione ślady stosowania ziół pojawiają się już w dokumentach babilońskich i asyryjskich. Rośliny lecznicze opisuje Hipokrates i Pliniusz Starszy, który wymienia aż tysiąc różnych gatunków przydatnych w leczeniu dolegliwości. Ziołolecznictwo przez wiele stuleci traktowane było, jako podstawowa forma leczenia, stopniowo uzupełniana o inne obszary, jak chirurgia czy ortopedia. Rewolucja przemysłowa i szybki postęp przyczyniły się do rozwoju farmakologii, jednak dopiero w ostatnich dziesięcioleciach udowodniono naukowo szkodliwe działania uboczne wielu leków syntetycznych. Stąd powrót do ziołolecznictwa i ponowne docenienie zadziwiającej mocy roślin leczniczych.
Na konsultacji indywidualnej dobieramy skuteczny preparat lub susz ziołowy oraz dajemy zalecenia na temat prawidłowego stosowania.

Cena:     Pierwsze spotkanie 180 zł/1,5h       Kolejne spotkanie 150zł/h

Prowadzi:  Justyna Zielińska

Kwalifikacje :

  • 3,5 letnie Studia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Szkoła Tomo w Gdańsku, specjalizacja Materia Medica Ziół Chińskich, zdany egzamin fitoterapeuty
  • ukończony kurs Zielarz-Fitoterapeuta prowadzony przez Centrum Doskonalenia Zawodowego

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress