Uważność w jedzeniu

Nie trzeba zostawać buddystą ani milczeć tygodniami w pustelni, żeby doświadczyć dobrodziejstw uważności. Uważność jest umiejętnością, którą wszyscy mamy i możemy pielęgnować. kiedy się jej uczymy i zaczynamy stosować, staje się potężnym narzędziem, dzięki któremu możemy w sobie obudzić pełny życiowy potencjał.

Uważność jest celowym skupieniem uwagi; polega na byciu w pełni świadomym tego, co dzieje się zarówno wewnątrz nas – w naszym ciele, sercu i umyśle – jak i na zewnątrz – w naszym otoczeniu. Uważność to świadomość bez oceniania i krytykowania. Jedząc uważnie, nie porównujemy ani nie oceniamy. Po prostu doświadczamy licznych odczuć, myśli i emocji związanych z jedzeniem. Uważne jedzenie jest sposobem na obudzenie w sobie przyjemności zwykłych czynności jedzenia i picia.
Jeśli jemy, oglądając telewizję, połykamy pożywienie, nie zauważając smaku. W pewnym sensie pozostaniemy głodni i niezaspokojeni. Odejdziemy od stołu, szukając czegoś jeszcze, żeby się najeść. To czego potrzeba to uważność, czyli obecność w tu i teraz, w bieżącej chwili.

Zajęcia mają na celu nauczyć się zatrzymywać, skupiać, wyciszać. Dlatego będziemy spotykać się, wspólnie ćwiczyć i dzielić swoimi doświadczeniami. Poprzez zabawę i ćwiczenia będziemy uczyć się uważności. Jak każda umiejętność, tak i uważność wymaga systematyczności i zaangażowania, ale można to zrobić w przyjemny i łagodny sposób.
Wszystkie zajęcia są prowadzone aktywnymi metodami: praca w kręgu, ćwiczenia
z kartami pracy, ćwiczenia ruchowe indywidualne, grupowe i w parach, zabawa, humor i radość.

Cena: 150 zł/ za osobę, czas trwania 1,5 h

Prowadząca- Magdalena Wilk – Certyfikowana nauczycielka mindfulness MBSR (certyfikat Mindfulness Based Stress Reduction wydany przez Institute for Mindfulness – Based Approaches/ Polski Instytut Mindfulness), terapeutka rozwoju osobistego. Absolwentka PŁ, doktor Biotechnologii od zawsze interesuje ją człowiek sam w sobie. Jej wewnętrzna chęć niesienia pomocy, skłoniła ją do zgłębiania praktyki mindfulness, dzięki której pomaga innym w odnalezieniu tego, na co nie zwracają uwagi w codziennym, pędzącym świecie. Stała współpracowniczka Centrum Medycznego w Łodzi, realizuje się prowadząc terapie indywidualne w oparciu o trening uważności. Autorka licznych warsztatów z zakresu rozwoju osobistego i mindfulness , realizuje kursy redukcji stresu MBSR. W praktyce terapeutycznej wspiera klientów w głębokiej transformacji osobistej. Poprzez naukę uważności, pomaga innym w zwiększeniu poczucia dobrostanu, redukcji stresu do zdrowych granic oraz zwiększeniu efektywności koncentracji, pracy i nauki. Podnosi jakość życia, bo pokazuje jak zadbać o samopoczucie, równowagę wewnętrzną
i szczęście.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress