nasze usługi terapeutyczne

Centrum Terapii Pozytywnych

Z czymkolwiek się dzisiaj mierzysz, co stanowi Twoją największą trudność – z pewnością jesteśmy w stanie Ci pomóc. Poznaj nasz zespół i poczuj, że nie jesteś sam.

Koncentrujemy się na zasobach a nie deficytach.

Jeżeli potrzebujesz naszego wsparcia, ale nie masz wystarczających środków – skontaktuj się z nami.

Korzystając z porad naszego Zespołu wspierasz podopiecznych oraz działania Fundacji.

Czym się zajmujemy:

Medycyna chińska

Medycyna klasztorna

Medycyna zintegrowana

Psychoterapia

Psychodietetyka i dietcoaching

Dietetyka skóry

Psychologia wizerunku

Psychologia pozytywna

Program transformacji dla kobiet

Gabinet medycyny chińskiej

Indywidualna diagnoza Twojego stanu zdrowia i potrzeb organizmu. Opracowanie planu działania.

Gabinet medycyny klasztornej

Dobór naturalnych metod wzmacniających zdrowie i ziół do konkretnych schorzeń.

Gabinet psychologii wizerunku

Wspieranie dobrostanu mentalnego poprzez odkrywanie atutów własnego wizerunku.

Gabinet psychologii pozytywnej

Odkrywanie i wspieranie potencjału osób, par i rodzin.

Gabinet psychodietetyki i dietcoachingu

Wsparcie w budowaniu pozytywnej relacji z odżywianiem oraz w zmianie nawyków.

Dietetyka Skóry

Holistyczne podejście do Twojego zdrowia i urody.

Akademia Transformacji Przemieniona

Program mentoringowy, wspierający kobiety w procesie ich harmonizującej przemiany.

Nasi specjaliści

Terapeuta Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, terapeuta odżywiania. Specjalizuje się w transformacjach, wyjściu ze starych niesłużących programów i wsparciu tam, gdzie jest najtrudniej ze zdrowiem.

Zuzanna Bedyniak-Kierc

Socjolog, terapeuta wizerunku, wykładowca uczelni wyższej przedmiotów estetycznych i tych z zakresu rozwoju osobistego. Pracuje w duchu psychologii pozytywnej – koncentrując się na atutach i mocnych stronach człowieka, a nie słabościach. Jej misją jest rozkochiwanie ludzi w ich unikatowości i często niedocenianym, własnym pięknie.

Gabinet Medycyny Chińskiej i terapii naturalnych

Tradycyjna medycyna chińska nawołuje do życia zgodnego z prawami natury, zachęcając do zachowania równowagi oraz podążania za rytmem przyrody. Dlatego też uzależnia dietę od pór roku, kładzie nacisk na balans pomiędzy aktywnością (zarówno fizyczną, jak i umysłową) a odpoczynkiem, a przyczyny wielu chorób upatruje w utracie harmonii panującej w organizmie.

Gabinet Medycyny Klasztornej
Świętej Hildegardy

Święta Hildegarda uważała, że istnieje ścisły związek między odżywianiem i stanem ducha a zdrowiem.

Konsultacja terapeutyczna opiera się na:

• szczegółowej diagnozie
  • doborze dań do konkretnych schorzeń, z przykładowym jadłospisem
  • doborze ziół i ich mieszanek w celu wzmocnienia funkcji obronnych organizmu, ze szczególnym uwzględnieniem doświadczeń św. Hildegardy z Bingen
  • wdrożeniu w temat postu i jak się do niego przygotować i realizować oraz kiedy, jak długo, z uwzględnieniem indywidualnych dolegliwości i możliwości organizmu
  • zaleceniach odpowiedniej aktywności i odpoczynku dopasowanego do indywidualnych potrzeb

Gabinet Psychologii Wizerunku

Lepiej zrozumiesz siebie i swoje wybory wizerunkowe, ponieważ to jak wyglądamy jest emanacją tego kim jesteśmy i co aktualnie dzieje się w naszym życiu. Pozytywne zmiany wewnętrzne mogą rozpocząć się od pracy nad stroną mentalną czy odżywianiem, ale często łatwiej jest najpierw popracować nad zewnętrzem, wzmacniając pewność siebie, samoocenę i doświadczając radości. W ślad za tym następuje przemiana wewnętrzna schematów, obrazu siebie i gotowości na nowe.

Gabinet Psychologii Pozytywnej

• Odkrywanie i wspieranie potencjału osób, par i rodzin wg. indywidualnego planu po pierwszym spotkaniu.
  • Wzmocnienie pozytywnej komunikacji ze sobą i innymi.
  • Odkrywanie własnego potencjału przeżywania emocji, budowania relacji, komunikowania potrzeb, okazywania miłości, budowania drogi zawodowej, życiowej misji
  • Języki miłości, typ temperamentu, profil osobowości, asertywność, twórczy potencjał, rozwiązywanie konfliktów.

Gabinet psychodietetyki i dietcoachingu

Terapia bazuje na obserwacji codziennych zachowań związanych z odżywianiem się i pewnych schematów tego zachowania. Na podstawie tych obserwacji możemy wyciągać wnioski i poszukać rozwiązań określonych problemów. Łączy wiedzę medyczną dotyczącą diet i zdrowia z wiedzą psychologiczną.

Dietcoaching to proces, w którym krok po kroku rozwijasz swoje umiejętności, wiedzę i postawy w zakresie nowego, zdrowego sposobu odżywiania i stylu życia. Mentoring stosowany w tej metodzie wspiera wszechstronny rozwój osobisty, rozwijający samoświadomość, szukając rozwiązań służące odkrywaniu i rozwijaniu własnego potencjału.

Dietcoaching uczy, jak jeść w sposób naturalny i swobodny, tak by jedzenie było przyjemnością i nie wiązało się z poczuciem straty czy wyrzeczenia.

Dietetyka Skóry

Terapia obejmuje holistyczne spojrzenie na dolegliwości skóry, zadbanie o naturalne metody jak kosmetyka naturalna, super food, zioła, terapia dietą.

Akademia Transformacji Przemieniona

Daj się poprowadzić do harmonii zdrowia, wizerunku i życiowej obfitości w naszym 4-miesięcznym programie mentoringowym dla kobiet. Niezależnie od tego, czy doskwiera Ci Hashimoto czy inna dolegliwość ciała lub umysłu – mamy sposób na dotarcie do prawdziwego źródła problemu i poradzenie sobie z nim, a nie jedynie redukcji objawów.