X_Medycyna klasztorna SW. Hildegardy

Święta Hildegarda wielokrotnie podkreśla, że nie jest uczoną, a całą wiedzę, którą pozostawia w swoich księgach, uzyskała w widzeniach. Św. Hildegarda została ogłoszona doktorem Kościoła Katolickiego 7 października 2012 roku. Ta benedyktyńska mniszka, mistyczka i wizjonerka, autorka prac teologicznych, medycznych, kosmologicznych, ziołoleczniczych, kompozytorka i poetka, otrzymała od Boga polecenie spisania wszystkiego co widzi, zgodnie z wolą Boga. Medycyna Hildegardy jest medycyną holistyczną, według której całościowe leczenie człowieka opiera się na czterech podstawach: obszarze boskim, kosmicznym, cielesnym i duchowym. Jedyną metodą prawdziwego uzdrowienia jest właściwe uporządkowanie tych elementów. W ludzkim ciele odpowiadają im cztery płyny ustrojowe (soki): krew, śluz, żółć i czarna żółć. Według Hildegardy nie ma chorób nieuleczalnych, ponieważ w przyrodzie znajduje się lekarstwo na każdą dolegliwość, a przemiana wewnętrzna leży w granicach możliwości każdego człowieka. W procesie zapobiegania chorobom i ich leczenia Hildegarda wyróżnia cztery filary, są to: dieta, środki lecznicze, zabiegi i posty. Ważnym zastrzeżeniem Hildegardy jest to, iż choroba nie jest karą za wady, lecz szansą daną człowiekowi od Boga na zmianę całego życia. Jest przejawem Bożej miłości dającej człowiekowi szansę powrotu do życiodajnej siły.

Cena: konsultacje indywidualne, bazujące na medycynie Świętej Hildegardy –150 zł/ 1,5 h

Prowadząca Justyna Zielińska

Kwalifikacje

• Kurs medycyny naturalnej organizowany przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Świętej Hildegardy -doradca medycyny naturalnej